Seni Cup 2019 Toruń

Seni Cup 2019

Na zaproszenie organizatorów – firmy Seni, Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych i fundacji TZMO Razem Zmieniamy Świat – miałem po raz kolejny możliwość i przyjemność dokumentowania finału Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup w Toruniu. W tym roku na stadionie przy ul. Bema rywalizowało 31 drużyn z 11 krajów, a więc około 350 zawodników.
Turniej rozpoczął się wielką paradą uczestników oraz gości przez centrum Torunia – w towarzystwie muzyków orkiestry dętej z Chełmży oraz cyrkowców – wszyscy przeszli z Rynku Nowomiejskiego do Teatru Horzycy, gdzie oficjalnie otwarto turniej. Dokonali tego przedstawiciele organizatorów oraz prezydent Torunia Michał Zalewski. Kolejne dwa dni zawodnicy spędzili już na stadionie, choć po pierwszym dniu była również zabawa integracyjna na Zamku Dybowskim. Miałem również przyjemność zagrać w meczu Polska – Reszta Świata.
– Seni Cup to prawdziwe święto przyjaźni i tolerancji. Za sukcesem stoją nie tylko umiejętności piłkarskie, ale przede wszystkim współpraca i zaangażowanie. Zawodnicy pokazują, że na piłkarskim boisku wszyscy jesteśmy tacy sami, bo podobnie cieszymy się z sukcesów i tak samo odczuwamy gorycz porażki. Dzięki takim inicjatywom jak Seni Cup, coraz więcej osób postrzega sport jako doskonałą formę terapii, która przyczynia się nie tylko do rozwoju sprawności fizycznej, ale także uczy wytrwałości, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami oraz współpracy w zespole – podają organizatorzy wydarzenia.
Turniej Seni Cup honorowym patronatem objęli: Prezydent Torunia Michał Zaleski, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Nożnej.

Wszyscy wyjechali z Torunia z medalami, nagrodami i uśmiechami, które widać było na twarzach mimo deszczowej pogody w ostatnich meczach.
Dziękuje raz jeszcze za zaufanie i zaproszenie na turniej. I – oby – do zobaczenia za rok na 20 turnieju!!!!!

Olek Knitter