Dostałem Grand Prix National Geographic!

WKF National Geographic Aleksander Knitter Grand Prix WKF National Geographic

777 kilometrów (w 2 strony), małe zmęczenie, ale wielka radość. Otrzymałem podczas World Travel Show główną nagrodę, czyli GRAND PRIX Wielkiego Konkursu Fotograficznego NATIONAL GEOGRAPHIC za zdjęcie wykonane w chojnickim szpitalu w trakcie Chojnickich Dni Fantastyki. W ich trakcie przebrani za bohaterów gier, komiksów i fantastyki, odwiedzili najmłodszych pacjentów chojnickiego szpitala. Wśród większości dzieci zrobili furorę, jednak show skradła mała 5-letnia Sara, która udawała, że nie widzi gości przy łóżku. Mała bohaterka czuje się już lepiej i jest już w domu. Dzięki Chojnice Fantasy Days za super imprezę i świetny temat do fotografowania. Małej Sarze podziękowałem osobiście.
National Geographic National Geographic Magazine Poland Szpital Specjalistyczny Im. Łukowicza W Chojnicach
Fujifilm Poland

A tutaj fragment tekstu z portalu www.chojnice.com autorstwa Marii Eichler:
W 14. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic triumfuje fotoreporter portalu chojnice.com Aleksander Knitter! Za swoje zdjęcie zrobione podczas Chojnickich Dni Fantastyki otrzymał Grand Prix.

Zdjęcie jest jednym z ostatnich, powstało we wrześniu tego roku podczas pierwszej edycji Chojnickich Dni Fantastyki. Fotoreporter portalu chojnice.com wrzucił je na FB i na Instagram, tam spotkało się z życzliwym przyjęciem.

Nie robiłem tej fotki z myślą o konkursie, nigdy zresztą tak nie robię – opowiada. – To zdjęcie o mało co by nie powstało, bo czekałem na bajkowe i komiksowe postaci na rynku, a tam pusto. Wiedziałem, że mają być też w szpitalu i pojechałem tam. Na oddziale dziecięcym wpadła mi w oko ta scena, gdy dziewczynka leżąca na łóżku zamiast zaprzyjaźniać się z bohaterami bajek, co robiły wszystkie dzieci, odwraca się do nich plecami. Mimo że goście mają dla niej łakocie i książeczki. Spodobał mi się ten kadr.

Jako jedno z kilkunastu zdjęć wysłał je na Wielki Konkurs National Geographic, najbardziej prestiżowy konkurs dla fotografów amatorów i zawodowców. – Przed dwoma tygodniami dostałem wiadomość o Grand Prix –  mówi Olek Knitter. – Trudno było mi utrzymać to w tajemnicy.

W piątek podczas międzynarodowych targów turystycznych w Nadarzynie pod Warszawą Olek odebrał dyplom i nagrody rzeczowe. – Dla mnie oczywiście najcenniejszy jest dyplom – podkreśla. – Bo to najbardziej prestiżowa moja nagroda. W poniedziałek Olek Knitter ma urodziny. – Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego prezentu – śmieje się.

 

Fragment tekstu Agaty Wiśniewskiej z chojnice.24

Chojnicki fotoreporter dołączył do grona laureatów niezwykle prestiżowej nagrody. Spełnić marzenie pomogła mu ujęcie  wykonane na oddziale dziecięcym, które przedstawia 5-letnią Sarę w towarzystwie superbohaterów. Aleksander Knitter, strzelający obecnie fotki dla chojnice.com, nagrodzone zdjęcie wykonał w ostatnią sobotę września, podczas imprezy debiutującej w Chojnicach  „Chojnice Fantasy Days”. Superbohaterowie i złoczyńcy zjechali na konkurs cosplay. Znaleźli też chwilę by zajrzeć do najmłodszych pacjentów chojnickiego szpitala. Odwiedzinom fantastycznych postaci przyglądali się lokalni dziennikarze, wśród Olek. Zdjęć na oddziale wykonał kilka, ale ujęcie z 5-latką, niechcącą nawet spojrzeć na gości, okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Najpierw trafiło na fb i instagram zbierając lajki. Co ważne dla Knittera zdobyło także uznanie jury 14. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.

Gazeta Pomorska: Aleksander Knitter zdobył Grand Prix za zdjęcie, które zrobił niedawno w chojnickim szpitalu. We wrześniu odbywały się tam Chojnickie Dni Fantastyki, a zjawiskowe postaci – bohaterowie gier i komiksów odwiedziły także małych pacjentów. Mała Sara, jak mówi Olek, skradła show. Zdjęcie powstało przypadkiem. Wydawać się mogło, że w centrum są kolorowe postaci. Z innego świata. Tymczasem wszystkich ujęła niemal 5-letnia Sara.

Czytaj więcej: https://pomorska.pl/grand-prix-national-geographic-dla-aleksandra-knittera-nagroda-za-fotoreportaz-dla-daniela-frymarka/ar/13611474

Linki do artykułów

Chojnice.com: ——-> http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Olek-Knitter-z-Grand-Prix-National-Geographic/22065

Radio Weekend: —-> https://weekendfm.pl/?n=74499&chojnice_-dwaj_chojniccy_fotoreporterzy_z_nagrodami_wielkiego_konkursu_fotograficznego_national_geographic

Chojnice24.pl ——-> http://chojnice24.pl/artykul/28047/olo-z-grand-prix-national-geographic/

Gazeta Pomorska—> https://pomorska.pl/grand-prix-national-geographic-dla-aleksandra-knittera-nagroda-za-fotoreportaz-dla-daniela-frymarka/ar/13611474