Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie fotograficznym

Tym razem trafiło do mnie wyróżnienie w konkursie Olympus Global Open Photo Contest 2017-18, na który w 6 kategoriach wpłynęło aż 150 tysięcy zdjęć. Wyróżnienie w kategorii „Sztuka” otrzymałem za zdjęcie wykonane w Chojnicach.

To mój pierwszy międzynarodowy sukces. Radość jest tym większa, że jury wybierało zdjęcia w sześciu kategoriach aż ze 150 tysięcy nadesłanych zdjęć z całego świata. Warto tylko wspomnieć, że wygrało zdjęcie wykonane w Birmie, a w pozostałych kategoriach nagrodzono fotografie wykonane w Tajlandii, Grecji, Argentynie, Chinach, Włoszech i Rosji.

 Otrzymałem wyróżnienie – jako jedyny Polak – w kategorii „Sztuka”. Zdjęcie – wbrew temu co się wydaje – zostało zrobione w Chojnicach. Na obrzeżach miasta można bowiem zauważyć i znaleźć takie widoki. Myślę, że jury doceniło i kolory, i sytuację i kompozycję tego zdjęcia. Cieszę się, bo to pierwszy mój taki sukces na dużej międzynarodowej arenie. Jednak najbardziej cieszę się, gdy sam jestem zadowolony z jakiegoś zdjęcia, a potem dopiero cieszę się, że komuś się ono podoba i je docenia.

 

Wyniki

https://gopc.olympus-global.com/2017/results/