Moje wyróżnione zdjęcie w Pałacu Kultury i Nauki

Pochwalę się, że moje zdjęcie zostało wyróżnione przez Komisję Europejską w Polsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym HumanDoc w kategorii „Bez granic. Wolontariat w Unii”.

Wyróżnienie przyznane przez Komisję Europejską – Przedstawicielstwo w Polsce w konkursie zorganizowanym przez HumanDOC Proclub Camera w kategorii „Bez granic. Wolontariat w Unii Europejskiej” odebrałem osobiście w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki. Działo się to podczas gali kończącej 8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych. Zdjęcie zawisło na specjalnej wystawie w Pałacu Kultury i Nauki.

Fotografia przedstawia niepełnosprawną pływaczkę i Tomasza Bieska, nauczyciela Zespołu Szkół Specjalnych, który jest wolontariuszem i od wielu lat czynnie udziela się w Olimpiadach Specjalnych. Zdjęcie powstało podczas zawodów Olimpiad Specjalnych na chojnickim basenie. Podczas fotografowania Olimpiad Specjalnych skupiam się na wyjątkowych sportowcach, którzy nie tylko walczą z czasem czy odległością, ale często przełamują własne bariery. Tym razem moją uwagę zwrócił też pan Tomek, który trochę niewidzialną ręką asekurował płynącą dziewczynkę. To na pewno wzór do naśladowania dla wszystkich wolontariuszy, a wyróżnione zdjęcie to też taki symbol, pokazujący, że niepełnosprawni sportowcy z Chojnic zawsze mogą liczyć niewidzialną rękę i pomoc swojego opiekuna.

W nagrodę pojadę na dwudniowe warsztaty fotograficzne z Wojciechem Grzędzińskim, laureatem konkursu World Press Photo, byłym szefem fotografów Kancelarii Prezydenta i byłym osobistym fotografem prezydenta Bronisława Komorowskiego.