100-lecie odzyskania niepodległości w Chojnicach

Efekty projektu w ramach stypendium burmistrza Chojnic na 2018 rok.

Przez cały czas trwania stypendium fotografowałem organizowane w Chojnicach przez różne instytucje, urzędy i stowarzyszenia uroczystości związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dokumentowałem większość imprez w mieście Chojnice, które następnie zaprezentowałem w listopadzie w formie wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej na zakończenie tych obchodów. Na wystawie znalazły się także zdjęcia z dnia 11 listopada. Dzięki wystawie podsumowującej te wydarzenia chojniczanie, ale również inni odwiedzający bibliotekę, mieli okazję w jednym miejscu zobaczyć wszystkie wydarzenia i uroczystości, a tym samym sposób świętowania 100-lecia przez chojniczan. Zdjęcia będą ważnym archiwalnym świadectwem tego wyjątkowego dla naszego kraju jubileuszu.

Fotografowałem również w Chojnicach wszystko, co kojarzyło się z kolorami flagi, skupiłem się w przestrzeni publicznej na połączonych kolorach białym i czerwonym.

Obie wystawy w ramach stypendium od listopada można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej, z którą współpracowałem w ramach stypendium.